Mitrović kroz objektiv Fulama: Prava amajlija!

Fudbal - video 6. avg 202013:30 > 13:37
Catherine Ivill/Getty Images

Srpski napadač Aleksandar Mitrović i njegov Fulam izborili su plasman u Premijer ligu. U finalu plej-ofa Čempionšipa na Vembliju Fulam je posle produžetaka savladao Brentford 2:1 i tako se vratio u elitu.

Menadžer Kotidžersa Skot Parker je svesno žrtvovao Aleksandra Mitrovića i ubacio ga tek u 90. minutu, kada mu je bilo jasno da će se igrati produžeci.

A u njima briljirao je Džo Brajan. Prvo je na samom kraju prvog iznenadio španskog golmana Raju direktno iz slobodnog udarca, a pečat na veliku pobedu Fulama stavio je golom posle sjajnog dodavanja Mitrovića pet minuta pre kraja. U sudijskoj nadoknadi Dalsgard je postigao gol i smanjio vođstvo Fulama, ali premalo je ostalo vremena da se ugrozi povratak Kotidžersa u Premijer ligu.

Srpski fudaler prethodno zbog problema sa tetivom nije mogao da pomogne saigračima u dvomeču sa Kardif Sitijem.

Mitrović je ove sezone postigao 26 golova u Čempionšipu, zbog čega je dobio Zlatnu kopačku.

Uprava Fulama je i više nego zadovoljna učinkom srpskog napadača, a kreativni tim novog člana elite na interesantan način je objasnio zašto Mitrovića u tom klubu smatraju talijom.