Getty Images/Stuart Franklin

14.09.2020 | 23.09 > 23:11

Neubedljivi Čelsi ubedljivo pobedio

Fudbaleri Čelsija nisu blistali na startu Premijer lige, ali su ostvarili pobedu na gostovanju Brajtonu rezultatom 3:1.

Jorginho

Dan Istitene/Getty Images

Menadžer Plavih Frenk Lampard u prvom meču u sezoni nije mogao da računa ne neke od ključinih igrača (Pulišić, Kovačić, Ziješ, Čilvel, Tijago Silva...) i bilo je evidentno da gosti moraju još mnogo da rade kako bi opravdali epitet jednog od favorita iz senke za titulu.

Brajton je u bio bolju u prvom poluvremenu, ali jedna greška domaćeg tima bila je dovoljna da tim sa Stamford Bridža povede. Timo Verner je fauliran u gol šansi, a nakon što je sudija pokazao na belu tačku, Žoržinjo je sa 11 metara u 23. minutu doneo prednost Čelsiju.

Hendikep za Brajton bila je i povreda Adama Lalane, koji je u poslednjim momentima prvog poluvremena morao van igre, ali uprkos tome domaći su odlično počeli i nastavak utakmice.

Leandro Trosard je izjednačio u 54. minutu preciznim udarcem sa više od 20 metara, a činjenica je i da je golman Plavaca Kepa nije najbolje intervenisao.

Radost domačih igrača Brajtona trajala je nešto više od minut jer je 20-godišnji Ris Džejms spektakularnim pogotkom sa velike udaljenosti 'pocepao' mrežu Brajtona.

Deset minuta kasnije Kurt Zuma je bio strelac trećeg gola za ekipu iz Londona, a veliku pomoć imao je od jednog igrača Brajtona koga je lopta zakačila i prevarila Metjua Rajana.

Čelsi 20. septembra dočekuje Liverpul, a Brajton gostuje Njukaslu.