AMA/Corbis via Getty Images)

15.09.2020 | 22.17

Karabao Liga kup: Ivić i Votford prošli na penale

Watford FC

Dojučerašnji premijerligaš Votford, koji od nedavno s klupe vodi srpski trener Vladimir Ivić uspeo je da u drugom kolu Karabao Liga kupa Engleske eliminiše tim Oksforda posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Vladimir Ivić

Richard Heathcote/Getty Images

U regularnom delu igre bilo je nerešeno 1.1. Strelac vodećeg gola za Oksford bio je Hol u 26, a za ekipu Vlade ivića izjednačio je Sema u 89. minutu. U penal seriji Stršljenovi su slavili sa 3:0.

Prethodno su oba tima nekoliko puta pogađali prečke i stative. Među njima je bio i hrvatski internacionalac Stipe Perica, koji nije imao sreće da debi za Ivićev tim kruniše golom.

Votford će u trećem kolu Liga kupa igrati protiv Njuporta, koji je na svom terenu istim rezultatom 1:0 savladao Kembridž.

Ranije u toku dana Reding Veljka Paunovića ispao je od Lutona 0:1. Barnsli je kao gost savladao Midlsbro 2:0, Milvol je lako savladao Čeltenham 3:1, dok je Gilingem posle boljeg izvođenja penala 5:4 eliminisao Koventri, pošto je posle 90 minuta igre bilo nerešeno 1:1.

Ispao je i Derbi Kaunti Vejna Runija od Prestona 1:2. Ovnovi su poveli u 51. minutu, a u akciji u kojoj je učestvovao i Runi strelac je bio Džejson Najt. Derbi je u 55. minutu ostao sa deset igrača jer je isključen Te Vierik. Izjednačio je Tom Barkhuizen u 79. minutu, a pobednika je odlučio penal u 92. minutu, koji je za goste uspešno izveo Džonson.

Centralni bek Isa Diop je bio jedini starter u timu Vest Hema koji je zadržao mesto u odnosu na premijeligaški debi protiv Njukasla. Ipak, Dejvid Mojes izveo je snažan tim protiv Čarltona u kome su bili igrači poput Felipea Andersona i Manuela Lancinija. Čekićari su slavili sa 3:0 golovima Halera (2) i Felipea Andersona.

Njukasl je kao domaćin bio bolji od Blekburna 1:0, strelac je bio dojučerašnji fudbaler Bornmuta Rajan Frejzer.

Aston Vila je gostovala Bartonu i uspela da u finišu meča preokrene rezultat - 3:1. Za goste je debitovao novi napadač Oli Votkins, plaćen čak 28 miliona funti Brentfordu. Drugi strelac Čempionšipa prošle sezone iza Aleksandra Mitrovića izjednačio je u 39. minutu, Griliš je pogodio u 88, a Dejvis u 92. minutu.

Veliki preokret napravio je Lejton na svom terenu protiv Oldama, od 0:2 do 3:2. Penali su odlučili pobednika između Bornmuta i Kristal Palasa pošto posle 90 minut nije bilo golova.

Karabao Liga kup Engleske, drugo kolo, mečevi igrani u utorak:

Gilingem – Koventri 1:1, penali 5:4. U sledećem kolu Gilingem gostuje Vulvsima ili Stouku.

Midlsbro – Barnsli 0:2. Barnsli ide na noge Čelsiju.

Milvol – Čeltenhem 3:1. Milvol dočekuje Barnli ili Šefild Juinajted.

Reding - Luton Taun 0:1. Luton u trećem kolu dočekuje Mančester Junajted.

Oksford - Votford 1:1, penali 0:3. Votford gostuje Njuportu.

Derbi Kaunti - Preston 1:2. Preston će igrati protiv Brajtona ili Portsmuta.

Njuport - Kembridž 1:0. Njuport dočekuje Votford.

Bradford Siti – Linkoln Siti 0:5. Linkoln dočekuje šampiona Engleske tim Liverpula.

Flitvud Taun – Port Vejl 2:1. Flitvud igra protiv Evertona ili Salford Sitija.

Njukasl – Blekburn 1:0. Svrake gostuju Morekejmbu.

Vest Hem – Čarlton 3:0. Vest Hem čeka Lids ili Hal.

Barton - Aston Vila 1:3. Vila gostuje Bristol Sitiju ili Nortemptonu.

Bornmut - Kristal Palas 0:0, penali 11:10. Bornmut ide u goste Mančester Sitiju.

Lejton - Plimut 3:2. Lejton će ugostiti Murinjov Totenhem.

Ročdejl - Šefild Vensdej 0:2. Sove gostuju Ipsviču ili Fulamu.

Morekejmb - Oldam 1:0. Morekejmb dočekuje Njukasl.