Getty images/Michael Regan

16.09.2020 | 21.55 > 23:19

Mitrovićev 50. gol za Fulam, prošli Everton, VBA...

Ekipa Fulama plasirala se u drugo kolo Liga kupa Engleske eliminisavši Ipsvič sa 1:0.

Aleksandar Mitrović

Kirsty Wigglesworth - Pool/Getty Images

Gol odluke postigao je Aleksandar Mitrović u 38. minutu meča.

On je sjajno skočio nakon centaršuta Kenija Tetea i postigao jubilarni 50. gol za klub.

Zanimljivo da je svih prethodnih 49 dao na ligaškim mečevima, samim tim ovo mu je prvi gol na kup-utakmicama.

Holanđanin Tete je tako na svom debiju za Fulam uspeo da zabeleži asistenciju.

VBA je sa 3:0 eliminisao Harogejt, u timu nije bilo Branislava Ivanovića koji je nedavno pojačao Vest Brom.

Golove za ekipu Slavena Bilića postigli su Rekim Harper, Hal Robson Kanu i Kalum Robinson.

Za razliku od Fulama i VBA, Lids kao treći novopridošli premijerligaš nije imao sreću da nastavi dalje takmičenje. On je na Eland Roudu poražen od Hala posle penala. U 90 minuta bilo je 1:1 a Jorkširce je spasavao Alioski, koji je postigao gol u trećem minutu nadoknade. Prethodno je Hal u vođstvo doveo Vilks u petom minutu. Odlučivali su penali. U drugoj seriji je promašio Alioski, ali mu je uzvratio Kojl u trećoj. I onda su do 10. serije svi pogađali, a presudio je promašaj Šekltona.

Kombinovani tim Evertona lako je izašao na kraj sa Salfordom, ekipom koja se takmiči u četvrtom rangu takmičenja - 3:0.

Menadžer Karamela Karlo Anćeloti šansu je pružio igračima koji nisu bili starteri u duelu sa Totenhemom na startu Premijer lige, a domaći su poveli u 8. minutu golom Majkla Kina. Gilfi Sigurdson je u 74. minutu duplirao prednost svog tima, a Mojze Ken je iz penala u 87. postavio konačan rezultat.

Everton će se u 1/16 finala sastati sa Flitvudom.

Od premijerligaša u narednoj rundi neće biti Sautemptona kojeg je porazio kod kuće Brentford 2:0. U treću rundu plasirao se i Bristol Siti pobedivši Nortempton ubedljivih 4:0