17.09.2020 | 22.24 > 22:35

Stouk izbacio Vulvse iz Liga kupa

Golom rezerviste Džejkoba Brauna u 86. minutu, Stouk je kao gost savladao Vulvse i prošao u drugo kolo Liga kupa Engleske.

Jacob Brown

REUTERS/Nick Potts

Trener domaćih Espirito Santo odmarao je nekoliko prvotimaca. Sredinom drugog poluvremena zbog jakog otpora Stouka ubacio je Neta, Himeneza i Podensa. Imali su domaći inicijativu protiv ekipe iz Čempionšipa, ali bez konkretne realizacije. Gosti su čekali svoju priliku i dočekali je u finišu, kada je Braun odlično reagovao na asistenciju Flečera. Stouk se u narednom kolu sastaje sa Džilingemom.

Duel premijerligaša Barnlija i Šefild junajteda pripao je domaćem timu posle izvođenja penala. U regularnom toku meč je završen 1:1. Šefild je poveo golom Mekgoldrika u četvrtom minutu, izjednačio je Vidra u 67. U penal seriji bilo je 5:4 za Barnli, a jedini penal promašio je Mekbarni, napadač Šefilda. Sledeći rival Barnlija je Milvol.

Najlakši posao imao je Brajton. Sa 4:0 savladali su Portsmut. Strelci su bili Mekalister u 38, Jahanbaks u 54, Bernardo u 57 i Gjokeres u 71. minutu. Protivnik Brajtona za prolaz u treće kolo je Preston.