Bilić: Nisam psovao, nisam prešao granicu

Fudbal - video 19. sep 202016:53 > 16:56
Nick Potts - Pool/Getty Images

Menadžer Vest Bromvič Albiona Slaven Bilić rekao je posle poraza od Evertona da je njego tim napravio preveliki broj grešaka koje nije smeo.

Bilićevi izabranici su poraženi na „Gudison parku“ 5:2, a taj meč obeležila su dva isključenja – Kirana Gibsa i hrvatskog stručnjaka u finišu prvog poluvremena.

Napravili smo preveliki broj grešaka koje ne smemo na ovom nivou. Ono što me frustrira je to da smo taktički bili u igri u prvom poluvremenu, pritiskali smo, a zbog načina na koji smo igrali nije smelo da bude 2:1 za njih. Pokazati toliku naivnost posle vođstva 1:0 i dobiti crveni karton, izuzetno je frustrirajuće“, naglasio je Bilić, „Imali smo dovoljno igrača da branimo njihove akcije. Videli smo sve u ovoj utakmici – veliki kvalitet, mnogo stvari na koje možemo da budemo ponosni i na kojima možemo da gradimo igru. Sve se svodi na ’copy-paste’ u narednim utakmicama. Ali, nažalost, postoji samo određen broj stvari koje ne smemo da uradimo na ovom nivou, a sami smo krivi. U Čempionšipu smo imali akcije protiv timova koji su čak i opasniji nego ovi na ovom nivou. Jednostavno, ne smemo tako da se isključimo“.

Bilić je istakao da je Gibs napravio veliku grešku i da mu je sudija s pravom pokazao crveni karton zbog udaranja Hamesa Rodrigesa kada su obojica bili bez lopte.

Ne sme to da uradi, ima dovoljno godina. Iskusan je, a do tada je igrao odlično. Reagovao je na nešto što mu je Hames uradio, ali nije bio dovoljno pametan da padne kada ga je odgurnuo. Reagovao je i sudiji nije dao izbor, bila je to naša greška“, rekao je Bilić.

Hrvatski stručnjak je potom pojasnio i svoje isključenje, pošto je želeo od sudije da čuje zašto je priznat prvi gol Evertona jer mu je analitičar rekao da je prethodio faul domaćem timu.

Kao menadžer trebalo bi da budem u situaciji da pitam sudiju šta se dešava. Nije bila utakmica u toku, bilo je poluvremenu, nikoga nije bilo oko nas. Nisam psovao, samo sam na frustrirajući način pitao nešto, ali nisam prešao granicu. Ali, on me je samo ignorisao i pokazao mi je crveni karton. Kao menadžer imate to pravo ako ne prelazite granicu. I rekao sam mu ako želi da nas ubije, neka nas ubije. To je sve“, istakao je Bilić.