Slavio Palas: Noćna mora Junajteda na Teatru snova

Kristal Palas sa Old Traforda se vraća sa tri osvojena boda.

Crystal Palace

Shaun Botterill, Getty Images Sport

Kristal Palas slavio je u meču drugog kola Premijer lige na gostovanju Mančester junajtedu rezultatom 3:1. Za Junajted je ovo bila prva utakmica u sezoni.

Nemanje Matića nije bilo u protokolu kod domaćina, Luka Milivojević je sa druge strane u igru ušao u 88. minutu.

Već u sedmom minutu hladan tuš za Crvene đavole. Šlup je upisao asistenciju, a Andros Tauzend zatresao mrežu za vođstvo Kristal Palasa.

Jednu priliku imao je Mektominej, ponadao se Junajted i penalu nešto kasnije, ali sudija Martin Etkinson je nakon konsultacije VAR presudio da faul nad Polom Pogbom nije postojao i da penala nema.

Odličnu priliku imao je i Kristal Palas u finišu prvog poluvremena, ali je David de Hea odbranio pokušaj Džonatana Ajua.

U drugom poluvremenu je Kristal Palas propustio prvu dobru šansu preko Tauzenda, a Junajted odličnu preko Grinvuda, a onda je Viktor Lindelof igrao rukom u kaznenom prostoru i gosti su u 71. minutu dobili penal.

Aju je šutirao, De Hea odbranio, ali je minut kasnije igra ponovo prekinuta i Etkinson je odlučio da se penal ponovi. Ovoga puta šutirao je Vilfrid Zaha koji je bio precizan za 2:0.

Debi je, ulaskom sa klupe, za Junajted golom začinio Doni van de Bek. Mladi Holanđanin bio je precizan u 80. minutu za 2:1 i na najbolji način započeo karijeru u novom klubu.

Ako je Van de Bekov potez vratio malo nade domaćima, Zaha je samo pet minuta kasnije praktično sve rešio drugim golom na utakmici.

Imao je Junajted više loptu u nogama (čak 76%), imao je, kada se sve sabere, i veći broj pokušaja, ali samo četiri šuta išla su u okvir gola, čak devet udaraca domaćih bilo je blokirano. Utisak nakon prvog meča Junajteda je da je pred Solšerom mnogo posla, dok sa druge strane najstariji menadžer u Premijer ligi ima mnogo razloga da bude zadovoljan startom sezone.

U trećem kolu, Kristal Palas dočekuje Everton dok će Junajted u goste Brajtonu.