Catherine Ivill/Getty Images

19.09.2020 | 22.50 > 22:54

Tobdžije jače udaraju od Čekićara, Arsenal dva od dva

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Hem kod kuće u drugom kolu Premijer lige rezultatom 2:1.

Arsenal

Pool, Getty Images

Arsenal

Tobdžijama je drugi trijumf u sezoni doneo Edvard Nketija pogotkom u 86. minutu.

Ušao je mladi napadač u igru u 77, umesto Aleksandra Lakazeta, i nešto manje od 10 minuta bilo mu je dovoljno da zatrese mrežu.

Posle napada po levoj strani, Dani Sebaljos ga je pravovremeno proigrao za sigurnu realizaciju.

Ekipa Mikela Artete prva je i došla do vođstva na Emirejtsu. Igrao se 25. minut kada je Pjer-Emerik Obamejang uposlio na petercu Lakazeta, a ovaj glavom zatresao mrežu.

Prednost domaćih trajala je do finiša poluvremena, pošto je Vest Hem u 45. uspeo da dođe do izjednačenja.

Rajan Frederiks je poslao oštru loptu sa desne strane do Majkla Antonija, koji je pobegao Holdingu i savladao Lena.

U drugom poluvremenu nije viđena preterano sadržajna predstava. Ni jedni ni drugi nisu imali značajne šanse, pa je na kraju jedina konkretna pretočena u gol za pobedu Arsenala.

Klub sa Emirejtsa ima maksimalnih šest bodova, a u sledećem kolu gostuje Liverpulu.

Vest Hem ostaje bez poena i pred njim je duel sa Vulvsima.

Komentari (28)

Kockar

Hvala, uzeh pare konacno..

Odgovori 2 0

AK47

Arteta da bi sredio odbranu pretvorio arsenal u bunkerasku kontra napad ekipu. Igraju kao kristal palas, a veceras su imali i mnogo srece. Steta svog tog talenta u napadu, ali rezultati su za sada na strani artete. Videcemo hoce li im fanovi kada se vrate na stadione tolerisati ziherasku igru. Ipak je arsenal nekada igrao najlepsi fudbal i kontam da ljudi sa ovih prostora koji nisu mestom vezani za njih navijaju za AFC upravo secajuci se tog vremena, a engleski navijaci su toliko pali u ocekivanjima do sada da koliko vidim podrzavaju bilo sta sto ce dati rezultat (za sada)

Odgovori 19 2

Kaboom

Meni je i dalje smesno kako vecina ljudi misli da je Arsenalu najveci problem odbrana, da se ne lazemo, jeste problem ali ne i najveci. Sredina im je nula. Kreativnost ne postoji, stvaranje sansi je misaona imenica, a defanzivnog veznjaka nemaju od Viera-e. Sebaljos je jedina svetla tacka u sredini, ali ne moze sve. I onda dolazimo do toga zasto igra Luiz. Jednostavno, jedini u stanju da posalje dugi pas i kreira akciju. Veceras je West Ham pojeo Arsenal na sredini....

Odgovori 23 0

PR S01 E07: Serhio Ramos - gospodar El Klasika

Novi ponedeljak, nova epizoda Mozzart Piramide radosti. Iza nas je vikend koji je obeležio El klasiko, a ponovo je bilo izuzetno zanimljivih rezultata u Premijer ligi.

Arteta posle poraza: Žao mi je zbog mojih igrača

Menadžer Arsenala Mikel Arteta izjavio je da je zadovoljan onim što je njegov tim pokazao u prvom poluvremenu utakmice protiv Lestera, a dodao je da ne zna zbog čega je poništen gol koji je postigao Aleksandr Lakazet.

Džaka: Ništa nisu imali, samo gol

Vezni fudbaler Arsenala Granit Džaka bio je razočaran posle trećeg poraza Tobdžija u Premijer ligi.