20.09.2020 | 14.53

4 gola Sona na 4 asistencije Kejna i petarda Totenhema!

Fudbaleri Totenhema savladali su Sautempton sa 5:2 (1:1) u prvom nedeljnom meču drugog kola Premijer lige. Četvorostruki strelac bio je Heung-Min Son, sva četiri puta na dodavanja Harija Kejna, koji je na kraju i dao jedan gol.

Heung-Min Son, Harry Kane

Pool/Getty Images

Kao i u prvom kolu kada su izgubili od Evertona, Pevci su loše počeli i domaćin je poveo u 32. minutu – dubinsku loptu poslao je Voker-Piters, a Dani Ings je primio loptu iskosa sa desne strane, momentalno je šutirao i savladao golmana Ljorisa.

Prethodno je još na samom startu utakmice poništen Kejnov gol zbog ofsajda, ali su potom Sveci imali nekoliko prilika i to vođstvo preko Ingsa bilo je zasluženo.

Međutim, Murinjov tim nije posustajao, kao da ga je trgao primljeni gol i u završnici poluvremena dolaze do izjednačenja – Kejn je s levog beka poslao loptu u prostor za Sona, golman Mekarti bio je neodlučan, a Korejac je precizno šutirao.

Najgore je primiti gol u završnici poluvremena, a još gore primiti još jedan tek na startu nastavka. Upravo to dogodilo se Sautemptonu – Kejn je poslao loptu po zemlji po dužini, Son je izbegao ofsajd i prevario čuvara, da bi snažnim udarcem pogodio donji desni ugao gola domaćih.

Preokret je kompletiran na vrlo sličan način, s tom razlikom što je Son sada šutirao ispod nogu golmana u 64. minutu, a u 73. je sevnula nova kontra – Kejn je centrirao sa desne strane, a Korejac je primio loptu i smireno postigao svoj četvrti pogodak.

Fenomenalnu partiju Kejn je zaslužio da obeleži i golom, to se i desilo u 82. minutu. Domaći se više nisu pošteno ni vraćali u odbranu, Lamela je pogodio stativu, a Kejn je iz odbitka plasirao loptu u mrežu.

Do kraja je Ings iz penala u 90. minutu postavio konačni rezultat, a Sautempton je izgubio i drugi meč na startu sezone.

U sledećem kolu Sveci gostuju Burnliju, dok Totenhem dočekuje Njukasl, mada prethodno ima Liga kup sa Lejton Orijentom i Ligu Evrope sa Škendijom.