Getty images/Michael Regan

20.09.2020 | 16.57

Mope kreirao pobedu Brajtona u Njukaslu

Brajton je u duelu drugog kola Premijer Lige slavio u gostima protiv Njukasla rezultatom 3:0.

Njukasl - Brajton

Alex Pantling August, Getty Images Sport

Junak pobede je bio Nil Mope koji je zabeležio dva pogotka i jednu asistenciju.

Mope je oba gola dao u prvih sedam minutu igre, što su dva najbrže postignuta pogotka u PL još od 2012. i Edina Džeka.

Prvo je pogodio iz penala u četvrtom, potom na asistenciju Trosara u sedmom minutu.

Sedam minuta pre kraja Aron Kololi je posle dodavanja Mopea potvrdio pobedu Brajtona. Zanimljivo da Njukasl nikada nije savladao Brajton na svom terenu u PL, nikada nisu uspeli ni da im daju gol.

Brajton je u seriji od osam mečeva na strani bez poraza što je klupski rekord.

Prvi put 0:0, drugi bod za WBA, odličan debi Ivanovića

Fudbaler Vest Bromvič Albiona i Banrlija odigrali su bez golova u meču petog kola Premijer lige. To je prva utakmica u sezoni 2020/21 na kojoj nije viđen pogodak.

"Jedno je želja da se postigne gol, drugo je da se protivniku otkine noga"

Luis Dank je dobio direktan crveni karton pošto je u pokušaju da postigne gol uspeo da povredi protivničkog igrača, bio je vrlo neoprezan u želji da zatrese mrežu.

Mekalister za bod Brajtona protiv Kristal Palasa

Pogotkom Aleksa Mekalistea u 90. minutu Brajton je izborio bod protiv Kristal Palasa u meču petog kola Premijer lige. Prethodno su domaći poveli golom Vilfreda Zahe iz penala u 19 minutu.

Velbek stigao u Brajton

Dani Velbek, nekadašnji napadač Mančester junajteda i Arsenala, potpisao je jednogodišnji ugovor sa Brajtonom. Došao je kao slobodan igrač, jer mu je istakao ugovor sa Votfordom, sa kojim je prošle godine ispao iz Premijer lige.