Crveni, glupost Kepe i 2 gola Manea za pobedu Liverpula

Fudbal - video 20. sep 202017:13 > 19:23
Michael Regan, Getty Images

Fudbaleri Liverpula u derbiju drugog kola Premijer lige na Stamford Bridžu pobedili su Čelsi rezultatom 2:0 i na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom pridružili se Evertonu, Arsenalu i Kristal Palasu.

Crveni su oba gola postigni u drugom poluvremenu, u razmaku od svega nekoliko minuta, a posao im je bio olakšan jer su Plavci u finišu prvog dela utakmice ostali bez isključenog Andreasa Kristensena.

Aktuelni šampion je poveo u 50. minutu nakon odlične akcije – Roberto Firmino je asistirao, a glavom je prednost svom timu doneo Sadio Mane. Samo četiri minuta kasnije senegalski reprezentativac je i drugi put matirao Kepu.

Španski golman je napravio kardinalnu grešku, Mane je presekao loptu i po drugi put poslao je u mrežu Plavaca.

Čelsi je imao šansu da finiš utakmice učini zanimljivijim, ali Žoržinjo u 75. minutu nije realizovao jedanaesterac koji je iznudio Timo Verner posle prekršaja debitanta Tijaga Alkantare. Odlični Alison odbranio je udarac reprezentativcu Italije.

Liverpul u sledećem kolu gostuje Arsenalu, a Čelsi ide na noge Vest Bromvič Albionu.

Uživo

Sastavi timova

15. minut – Firmino je imao veliku šansu, ali su defanzivci Čelsija izblokirali njegov udarac. Samo korner za goste…

33. minut – Verner je putirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola. Dobra akcija nemačkog reprezentativca.

45. minut – Kristensen je oborio Manea i u prvom trenutku dobio je žuti karton, ali je sudija Tirni posle asistencije VAR i pregledanog snimka igrača Čelsija poslao u svlačionicu.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a Plavce u nastavku očekuje tešak posao sa desetoricom na terenu. Liverpul je imao jedan šut u okvir gola, Čelsi nijedan.

45+1 minut – Tomori ulazi u igru umesto Haverca, dok će za Liverpul debitovati Tijago Alkantara. Španac je na terenu umesto Hendersona, koji je bio odličan u prvom poluvremenu.

50. minut – Liverpul vodi 1:0, strelac je Mane. Gosti su sjajno kombinovali, Firmino je odlično centrirao, a Mane glavom loptu prosledio iza gola Kepe. Prvi pogodak Manea i prva asistencija Firmina ove sezone.

54. minut – Glupost Kepe! Mane je presekao loptu koju je uputio golman Čelsija i duplirao prednost Liverpula.

64. minut – Milner ulazi u igru umesto Firmina. Prvi minutu ove sezone za iskusnog Engleza.

66. minut – Vajnaldum je imao šansu, ali je Kepa nogama odbranio.

68. minut – Maunt je pokušao, mešutim, lopta je otišla malo preko gola.

73. minut – Verner je iznudio penal za Čelsi. Alkantara je srušio Nemca, a sudija Tirni pokazao na belu tačku.

75. minut – Alison je odbranio penal. Ostaje 0:2, a Italijan je prekinuo seriju od 16 uzastopno realizovanih penala.

80. minut – Ejbraham menja Žoržinja.

84. minut – Ejbraham je solidno šutirao, ali je Alison ponovo bio na mestu.

90. minut – meč je produžen tri minuta.

90+2. minut – Kepa je odbranio opasan udarac Manea iz velike udaljenosti. Ubrzo je i Salah pokušao, ali je Španac bio na mestu.

Meč na Stamford Bridžu je završen pobedom Liverpula 2:0.