Getty Images/Dave Thompson

21.09.2020 | 20.49

Tužni Šefild Vili poklonio tri boda

U utakmici drugog kola Premijer lige Aston Vila je na svom terenu u svom prvom ovosezonskom meču savladala Šefild Junajted minimalnim rezultatom.

Aston Villa FC

Julian Finney/Getty Images

Jedini gol postigao je Ezre Konsa u 63. minutu. Taj gol najbolje ilustruje koliko je Šefild Junajted oslabio tamo gde je bio najbolji prošle sezone - u igri u odbrani. Gostujući igrači su dozvolili da u sopstvenom šesnaestercu dva igrača odigraju glavom, da bi Konsa ugurao loptu u mrežu. Još jedna diletantska greška odbrana viđena je već u 12. minutu. Keš je ispucao loptu da bi otklonio opasnost ispred svog gola, ali je ona preskočila sve igrače, u prvom redu Džona Egana, koji je bio prinuđen, zbog loše procene, da faulira Votkinsa. Sudija se nije dvoumio i dao mu direktan crveni karton, tako da je Aston Vila skoro 80 minuta imala igrača više.

Ipak, najbolju šansu za gol imali su gosti. U 34. minutu dosuđen je penal za Šefild, a odgovornost je preuzeo Džon Lundstram. Međutim, nije najbolje šutirao i njegov udarac odbranio je Martines, koji je nekoliko dana ranije došao iz Arsenala. Do kraja je ekipa Krisa Vajldera primila gol i na kraju ostala bez tri boda.

Aston Vila je na deobi šestog mesta sa tri boda, ali iz samo jedne utakmice, dok je Šefild Junajted pri dnu, bez osvojenog boda i postignutog gola i ako ne nađe auru iz prošle sezone, deluje da će borba za opstanak biti realnost ekipe koja se prošle sezone borila za Evropu.