22.09.2020 | 23.10

Junajted rutinski, vratio se Matić, debitovao Henderson

Manchester United

Mančester Junajted je kao gost savladao drugoligaša Luton Taun 3:0 u trećoj rundi Karabao Liga kupa Engleske.

Huan Mata

Catherine Ivill/Getty Images

Huan Mata

Bio je to prvi zvaničan meč ova dva kluba još od 1992. kad su u okviru tadašnje Prve divizije igrali u Lutonu nerešeno 1:1.

Za razliku od Mančester Junajteda koji je sezonu počeo neočekivanim porazom u prvom kolu Premijer lige od Kristal Palasa na Old Trafordu 1:3, ekipa Nejtana Džonsa je odlično krenula u Čempionšipu sa dve pobede, protiv Barnslija i Derbija.

Ipak, Crveni đavoli bili su apsolutni favoriti na Kenilvort Roudu i opravdali su tu ulogu.

Domaća ekipa se nije obrukala. Pružila je dostojan otpor, pogotovo u prvih 45 minuta. Hrabro se branila, ali je Junajted došao do vođstva u finišu prvog poluvremena, kad je mladi Brendon Vilijams bespotrebno oboren u šesnaestercu, a iskusni Huan Mata rutinski poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu – 0:1.

S tim u vezi jedan statistički podatak. Od početka prošle sezone Mančester Junajted je računajući sva takmičenja imao najviše dosuđenih penala (23) i najviše realizovanih (19) od svih timova u Engleskoj.

Treba istaći i da je na golu Junajteda, prvi put u karijeri, stajao povratnik iz Šefild Junajteda, Din Henderson. Prvi golman Španac David De Hea je odmarao, nije ni putovao sa ekipom, ali je pružio podršku preko društvenih mreža.

U startnoj postavi bio je i oporavljeni Nemanja Matić, kao i mladi Van-Bisaka. Solšer je na klupi ostavio dvojicu ponajboljih igrača, Portugalca Bruna Fernandeša i Markusa Rašforda. Obojica su zaigrali u poslednjih 15-tak minuta meča, kao i mladi Grinvud.

I upravo su njih trojica kombinovali u 88. minutu kad je Rašford postigao drugi gol na meču i rešio sve dileme oko pobednika. Tačku na ubedljiv trijumf stavio je Mejson Grinvud u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Na kraju je Mančester Junajted rutinski prošao u sledeće kolo. Debitant na golu Henderson nije imao puno posla, ali je sjajno reagovao u 81. minutu kad je u dva navrata sačuvao svoju mrežu i sprečio da se eventualno zakomplikuje situacija na meču.

Nemanja Matić

Ranije u toku večeri dogodilo se nekoliko iznenađenja. Iz daljeg takmičenja je posle slabijeg izvođenja penala ispao VBA, za koga je debitovao povratnik u engleski fudbal i nekadašnji kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović. Takmičenje je završio i Ivićev Votford posle neočekivanog poraza od četvrtoligaša iz Velsa, Njuport Kauntija.