Getty Images/Stuart Franklin

23.09.2020 | 22.41 > 22:43

Arsenalu derbi, Čelsi brojao do 6, Njukasl do 7!

Fudbaleri Arsenala pobedili su Lester na strani u derbiju trećeg kola Liga Kupa rezultatom 2:0.

Lester - Arsenal

Pool, Getty Images

Oba tima igrala su u izmenjenim sastavima, na terenu King Pauer stadiona nije bilo najboljih igrača, i u takvom odnosu snaga trijumf su odnele Tobdžije.

Pogoci su viđeni u drugom poluvremenu. Najpre je Kristijan Fuhs u 57. postigao autogol, da bi Edi Nketija u 90. potvrdio prolaz Arsenala.

I jedan i drugi sastav imali su još nekoliko sjajnih prilika za golove.

U timu domaćih njih su propuštali Ihenačo i Medison u prvom poluvremenu, a kod gostiju Nikola Pepe u drugom.

Tim Mikela Artete u sledećem kolu čeka boljeg iz duela Linkoln - Liverpul.

Čelsi je bio nemilosrdan protiv Barnslija kod kuće slavivši rezultatom 6:0. Dominirali su Plavi sve vreme protiv člana Čempionšipa. Posebno raspoložen bio je Kai Haverc, strelac het-trika.

Ejbraham je doveo domaće u vođstvo u 19. minutu, da bi u 28. Haverc postigao svoj prvi gol u dresu londonskog kluba.

Barkli je u 49. povisio na 3:0, pre nego što je Haverc pogocima u 55. i 65. krunisao fantastičnu partiju. Konačan rezultat postavio je Žiru u 83. minutu.

Čelsi u sledećoj rundi igra protiv boljeg iz duela Lejton Orijent - Totenhem.

Njukasl je sa 7:0 rezultatom demolirao Morekam na strani.

Žoelinton u petom i 31, Almiron u 20, Marfi u 27. Hejden u 45+2. i Lasel u 51. pogađali su mrežu nejakog domaćina, pre nego što je Lavel u 90+1. upisao autogol.

Treba istaći i da je Morekam u 33. minutu ostao sa desetoricom zbog isključenja Diaguragae.

Svrake u narednom kolu igraju protiv Njuporta.

Everton je kao gost sa 5:2 savladao Flitvud. Ričarlison je bio strelac u 22. i 34, Ivobi je pogodio u 49, Bernard u 73. i na kraju Kin u 90+4. minutu.

Dafi u 48. i Kamps u 58. ublažili su poraz Flitvuda.

Everton u četvrtoj rundi ide na Vest Hem.