Grujić strelac u ubedljivoj pobedi, prošli Siti i Vila

Fudbal - video 24. sep 202022:50 > 22:54
Pool, Getty Images Sport

U tri meča Liga kupa odigrana u četvrtak pobede su upisali, očekivano, Liverpul, Mančester siti i Aston Vila. Za Liverpul je ceo meč odigrao Marko Grujić koji je bio i strelac.

Liverpul je mesto u osmini finala Liga kupa obezbedio pobedom protiv Linkolna 7:2.

Od prvog minuta na terenu je u ekipi Liverpula bio i Marko Grujić koji je postigao i gol. Debitovao je u ovom meču Diogo Žota. Ali, da krenemo redom.

Mreža Linkolna zatresla se prvi put u devetom minutu kada se u strelce upisao Đerdan Šaćiri. Svega devet minuta kasnije pogodio je i Takumi Miniamino, a onda su usledila dva pogotka mladog Kurtisa Džonsa, i to u razmaku od nepuna četiri minuta – u 32. i 36.

Minamino je na samom startu drugog poluvremena povisio na 4:0, da bi u 61. minutu Linkonl postigao svoj prvi pogodak na meču. Strelac je bio Edun.

Svega četiri minita kasnije ponovo je lopta bila u mreži Linkolna – Marko Grujić odlično je na ivici kaznenog prostora prihvatio odbijenu loptu, izgradio je sebi poziciju i odlično šutirao za 6:1.

Montsma je smanjio na 6:2 u 67. minutu, a konačan rezultat postavio je u 89. Divok Origi.

Diogo Žota debitovao je za Liverpul, ušao je u igru u 57. minutu umesti Harvija Eliota.

Liverpul u osmini finala igra protiv Arsenala.

Mančester siti bio je bolji od Bornmuta i slavio 2:1.

Vođstvo je ekipi Pepa Gvardiole doneo mladi Leon Delap nakon 18. minuta igre, alu Suridž pogađa za izjednačenje nakon samo četiri minuta.

Nakon sat vremena igre rezultat je i dalje bio 1:1 i Gvardiola je odlučio da na teren pošalje i Sterlinga i De Brujnea, a pobedu je Građanima doneoFil Foden lepim golom u 75. minutu.

U narednom kolu Siti će gostovati Barnliju.

Aston Vila savladala je Bristol siti 3:0. Golove za Vilu postigli su redom El-Gazi, Traore i Votkins. Za mesto u četvrtfinalu Aston Vila igraće protiv Stouka.