26.09.2020 | 15.30

Ludnica u Brajtonu: Bruno sa penala doneo pobedu MU

Manchester United

Mančester Junajted ostvario je prvu pobedu u Premijer ligi, pošto je sa 3:2 savladao Brajton u trećem kolu. Trijumf 'crvenim đavolima' doneo je Bruno Fernandeš golom sa penala u 10. minutu sudijske nadoknade.

Pool, Getty Images

Na stadionu u Brajtonu viđeni su penal, autogol, poništen pogodak, fantastičan gol Markusa Rašforda, pogodak Solomona Marča u petom minutu nadoknade i na kraju penal Bruna Fernandeša u 10. minutu nadokande.

Poveo je domaći tim u 40. minutu, pošto je sa bele tačke precizan bio Nil Mope. Kazneni udarac je skrivio Bruno Fernandeš.

Samo tri minuta kasnije došlo je do izjednačenja. Luis Dank je postigao autogol za 1:1.

Ponadali su se domaći početkom drugog dela utakmice da bi mogli dobiti još jedan penal, ali je posle konsultacije VAR sudija procenio da nema osnova za kazneni udarac.

U 52. je Markus Rašford savladao golmana rivala posle solo akcije. Ipak, videotehnologija je pokazala da je bio u ofsajdu.

Samo tri minuta kasnije ispravio se Rašfor, te se zaista upisao u strelce za 2:1.

Pokušavao je Brajton da dođe makar do boda, a uspeo je da izjednači preko Solomona Marča u petom minutu nadoknade.

Samo nekoliko minuta kasnije je Junajted bio u napadu i činilo se da je Mope igrao rukom u kaznenom prostoru.

Sudija je, ipak, odsvirao kraj.

Međutim, ispravio se glavni arbitar meča, pa je odlučio da proveri sportnu situaciju. Na kraju je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Bruno Fernandeš, koji je u 10. minutu nadoknade postavio konačni rezultat.

Junajted je ostvario prvu pobedu, posle poraza na startu sezone. U narednom kolu odmeriće snage sa Totenhemom. Podsećamo, ekipa Olea Gunara Solšera ima meč manje, jer je kasnije počela prvenstvo zbog učešća u evropskim takmičenjima u avgustu.

Brajton je doživeo drugi poraz, te sada ima skor 1-2. Njega u narednom kolu čeka duel sa Evertonom.