Justin Setterfield, Getty Images Sport

27.09.2020 | 21.52

Čekićari ubedljivo do prva tri boda u sezoni

West Ham United

Fudbaleri Vest Hema upisali su prvu pobedu u sezoni nakon što su u meču trećeg kola savladali Vulverhempton 4:0.

West Ham

Pool, Getty Images Sport

Vest Hem je u nedelju upisao prvu pobedu u sezoni. Savladan je Vulverhempton rezultatom 4:0.

Prvo poluvremen rešeno je golom Džereda Bouena u 17. minutu nakon dodavanja Fornalsa. Došlo je do sudara dvojice igrača na centru terena, ali je sudija dozvolio da se igra nastavič Fornals je dao dugu loptu u prostor, Bouen je "vukao" sve do kaznenog prostora i odlično šutirao za vođstvo svog tima.

Bouen je bio strelac i drugog gola. Igrao se 57. minut, a i ovaj gol bio je sjajan udarac sa desne strane sa ivice šesnaesterca. Strelac trećeg gola bio je Tomas Souček prvim ligaškim golom ove sezone koji je postigao nakon izvedenog kornera.

Konačan rezultat postavljen je u trećem minutu nadoknade kada je iz teške pozicije glavom gol postigao Sebastijan Heler.

Vest Hemu je ovo prva pobeda nakon dva vezana poraza na početku šampionata, Vulvsi su sezonu otvorili pobedom, ali su nakon toga doživeli dva poraza. Čekićari u narednom kolu gostuju Lesteru, a ekipa Nuna Espirita Santa dočekaće Fulam.