SK

28.09.2020 | 20.48

Fulamu se sa ovakvom odbranom crno piše, 3:0 za Vilu

U meču trećeg kola Premijer lige Aston Vila je na gostovanju Fulamu zabeležila ubedljivu pobedu 3:0 i najavila ekipi sa Krejven Kotidža tešku borbu za opstanak.

Aston Vila FC

Mike Hewitt/Getty Images

U Fulamu bi voleli da se ove sezone dogodi ona "prvi mačići se u vodu bacaju." Međutim, pre deluje da će biti ona "Po jutru se dan poznaje." Jer ekipa sa Krejven Kotidža u prva tri kola ovog šampionata pokazuje iste slabosti kao i pretprošle sezone kada se plasirala u Premijer ligu i još ekspresnije vratila u Čempionšip.

Kao da je u pitanju "deja vu" posebno se to odnosi na igru u odbrani. Jer po svemu viđenom u ova tri kola, od svih 20 ekipa, ubedljivo najlošije odbrambeno izgleda baš Fulam. Protiv Aston Vile to je došlo do punog izražaja. Imao je Fulam inicijativu, pokušavao je, ali sigurno da ekipu deprimira kada protivnik iz svake napadačke akcije ulazi u opasnu šansi i neretko postiže gol. A upravo se to desilo protiv Aston Vile.

Ekipa iz Birmingema povela je već u četvrtom minutu. Najbolji igrač Vile Džek Griliš dobio je loptu sam kao duh u šesnaestercu i rutinski savladao Areolu. Već u 15. minutu bilo je 2:0, a opet se Vila bukvalno ušetala u gol domaćih. Mekgin je sjajno proigrao Hurihena, koji nije imao nimalo teškoće da postigne gol. U 48. minutu bilo je 3:0, a strelac je bio u odbrani odličan Mings, na asistenciju Hurihena.

Fulam je postigao gol preko Bobija Rida u 56. minutu, ali je on poništen zbog prethodnog prekršaja. Aleksandar Mitrović odigrao je svih 90 minuta. Na kraju 3:0 za Aston Vilu, koja ima maksimalnih šest bodova iz dve utakmice i na četvrtom je mestu sa gol razlikom 4:0. Fulam je na samom dnu, bez bodova i gol razlikom 3:10.