Catherine Ivill/Getty Images

28.09.2020 | 23.34

Žota: Verovao sam da ću postići gol

Portugalac Diogo Žota nije krio oduševljenje posle uspešnog debija u Premijer ligi i prvog gola u dresu Liverpula.

Diogo Jota Liverpool

Jason Cairnduff - Pool/Getty Images

Debi iz snova: Diogo Žota i Fabinjo

Portugalac Diogo Žota, koji je u Liverpul stigao iz Vulverhemptona za 41 milion funti, prvi zvaničan meč u dresu Redsa imao je protekle nedelje u Liga kupu protiv nižerazrednog Linkolna, ali je u derbiju protiv Arsenala imao premijerligaški debi i obeležio ga pogotkom za konačnih 3:1.

"Neverovatan je osećaj. Naravno, više bih voleo da je debi bio pred punim stadionom, ali srećan sam što sam debitovao važnom pobedom u Premijer ligi", rekao je posle meča Diogo Žota.

Imao je sreće da u prvom meču na Enfildu postigne gol. U igru je ušao u 80. minutu umesto strelca prvog pogotka Manea, a mrežu Tobdžija zatresao je osam minuta kasnije. Prihvatio je loptu i iz prve hrabro šutirao pogodivši nebranjeni deo mreže.

"U fudbalu ponekad postigneš gol, ponekad promašiš šansu, ali uvek veruješ da ćeš pogoditi i srećom ja jesam", istakao je Portugalac.

Liverpul je sjajno započeo odbranu titule sa tri pobede u prva tri kola.

"Ovo je tek početak, odigrali smo tek tri meča u Premijer ligi, ali želimo da ovako nastavimo i da već u sledećoj utakmici osvojimo nova tri boda", poručio je Diogo Žota.

Liverpul u četvrtom kolu gostuje Aston Vili, koja je u ponedeljak kao gost pobedila Fulam 3:0, ali pre toga 1. oktobra Redsi ponovo igraju na Enfildu protiv Arsenala u meču Liga kupa.