Getty Images

30.09.2020 | 22.39 > 22:48

Liga kup: Trojke Sitija i Junajteda, ubedljiv Everton

Poznata su još četiri učesnika četvrtfinala Liga kupa Engleske. Među osam najboljih prošli su timovi iz Mančestera Siti i Junajted, Everton i Njukasl.

Raheem Sterling

Pool/Getty Images

Jedini meč u kojem je bilo rezultatske neizvesnosti odigran je u Njuportu. Istoimeni četvrtoligaš ugostio je Njukasl i vodio je od petog minuta golom Ejbrahamsa. To vođstvo držala je domaća ekipa sve do 87. minuta, kada je Džondžo Šelvi doneo izjednačenje i penale. Posle predviđenih pet serija po četvorica izvođača bili su precizni i po jedan je promašio. Odluka je pala u šestoj seriji. Longstaf je pogodio za Njukasl, dok je Kuper promašio i Svrake su prošle dalje.

Mančester Siti slavio je na Turf Muru u gostima protiv Barnlija 3:0, a briljirao je Rahim Sterling, koji je postigao prva dva gola i asistirao Feranu Toresu za prvenac. Inače Španac je bio asistent kod drugog gola Sterlinga. Istim rezultatom i drugi mančesterski tim slavio je, kao i pre četiri dana, u gostima protiv Brajtona. Strelci za Crvene đavole bili su Mektomini, Mata i Pol Pogba.

Jedini domaćin koji je bio uspešan je Everton, koji je savladao Vest Hem 4:1. Odličnu formu nastavio je Dominik Kalvert-Luin, koji je postigao het-trik, a preostalo gol delo je Rišarlison, dok je jedini strelac za Vest Hem bio Snodgras.