Jović želi u Junajted

Luka Jović je prema navodima engleskih medija spreman da se priključi Mančester junajtedu. Očekuje se da će uskoro početi zvanični pregovori Real i Junajteda o pozajmici, koji će rešiti sudbinu srpskog reprezentativca.

Luka Jovic

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Napadač je u leto 2019. godine došao u Madrid iz Ajntrahta za 55 miliona funti. Međutim, nije se proslavio u najtrofejnijem klubu na svetu. Postigao je samo dva gola na 27 mečeva. Nije bio napadačka opcija na koju se mnogo oslanjao Zinedin Zidan.

Na startu novog izdanja španske Primere, Jović je dobio veću minutažu od francuskog stručnjaka. Počeo je mečeve protiv Betisa i Valjadolida u kojima je Real slavio. Nije postigao nijedan gol, ali je imao zapažen učinak. Njegovo izdanje protiv Valjadolida, španski mediji su ocenili kao „Najbolje od dolaska u Madrid“.

U poslednje vreme pričalo se da su za Jovića zaintersovani Milan, kao i bivši klub Ajntraht, ali je sada u prvi plan iskočio Junajted. Prelazni rok u Evropi se završava 5. oktobra.