Getty Images/Stuart Franklin

01.10.2020 | 20.22

Slatka osveta: "Pčele" izbacile Fulam iz Liga kupa

Drugoligaš Brentford savladao je Fulam 3:0 u osmini finala Liga kupa Engleske i revanširao se Mitrovićevoj ekipi za poraz u finalu plej-ofa Čempionšipa prošle sezone za ulazak u Premijer ligu.

Benrahma (Brentford) against Odoi (Fulham)

Reuters, Matthew Childs

Said Benrahma

Bio je to i derbi Zapadnog Londona, koji je u potpunosti pripao Brentfordu.

Fulam je nastavio sa katastrofalnim igrama ove sezone. Povratnik u elitni rang je izuzetno loše startovao u Premijer ligi, doživeo je sva tri poraza u prva tri kola, a sad je eliminisan i iz Liga kupa.

Menadžer Fulama Skot Parker promešao je tim u odnosu na prethodne utakmice u Premijer ligi. Prvi strelac tima Aleksandar Mitrović počeo je meč na klupi za rezervne igrače, kao i najnovije pojačanje Ademola Lukman, bivši igrač Evertona, koji je stigao na pozajmicu iz RB Lajpciga.

Obojica su ušli u igru u nastavku meča, ali prekasno. Mitrović je zaigrao od 69. minuta kad je Brentford već vodio sa 2:0.

Golove za "pčele" postigli su mladi finski napadač Markus Fors pridošlica iz Vimbldona u 37. minutu i ponajbolji igrač na terenu, "desetka“ Alžirac Said Benrahma u 62. i 77. minutu.

Za Fulam je debitovao i Ola Aina, bivša nada Čelsija, on je stigao na pozajmicu iz Torina.

Brentford je prvi put u istoriji uspeo da se plasira u četvrtfinale Liga kupa gde se pridružio premijerligašima Mančester Junajtedu, Totenhemu, Njukaslu, Mančester Sitiju i Evertonu.