AMA/Corbis via Getty Images)

01.10.2020 | 21.56

Liga kup: Drugoligaš Stouk slavio na Vila Parku

Stoke City

Stouk Siti uspeo je da se plasira u četvrtfinale Liga kupa Engleske pošto je kao gost savladao tim Aston Vile 1:0.

Sem Vouks

Peter Powell - Pool/Getty Images

Sem Vouks postiže gol na Vila Parku.

Menadžer Aston Vile Din Smit rizikovao je i potpuno promenio tim koji je u ponedeljak kao gost ubedljivo pobedio Fulam (3:0) u Premijer ligi.

Napravio je svih 11 izmena i to ga je koštalo plasmana u završnicu Liga kupa. Aston Vila je prošle sezone bila finalista u ovom takmičenju.

Gol odluke posle kornera koji je u 26. minutu izveo Džordan Tompson, postigao je udarcem glavom iskusni 30-godišnji napadač Sem Vouks. Bio je to njegov četvrti gol u Liga kupu na poslednjih pet utakmicu u ovom takmičenju.

Aston Vila je u drugom poluvremenu pojačala gas, ali nije uspela da stigne do izjednačenja.

Stouk je tako postao drugi klub iz Čempionšipa, koji se plasirao u četvrtfinale Liga kupa. Prethodno je Brentford ubedljivo savladao Fulam sa 3:0.

Stouk Siti i Brentford su se pridružili premijerligašima Mančester Junajtedu, Totenhemu, Njukaslu, Mančester Sitiju i Evertonu.

Ostalo je još samo da se odigra poslednji meč, derbi između Liverpula i Arsenala, posle koga će uslediti žreb za narednu rundu.