Čilvel: Znak dobrih stvari koje dolaze

Fudbal - video 3. okt 202016:30 > 16:33
Kirsty Wigglesworth - Pool/Getty Images

Defanzivac Čelsija Ben Čilvel rekao je da je prezadovoljan svojim debijem u redovima 'Plavaca' posle trijumfa nad Kristal Palasom rezultatom 4:0.

Čilvel je u tom duelu debitovao u Premijer ligi za londonski klub u koji je krajem avgusta stigao iz Lestera, a doveo je svoj tim u vođstvo u 50. minutu i potom bio asistent kod gola Kurta Zume. ‘Plavci’ su sva četiri gola postigli u drugom poluvremenu, a mrežu Palasa dva puta je iz penala zatresao Žoržinjo.

Prvo poluvreme je bilo frustrirajuće, ali nismo ni pravili dovoljno šansi. U pauzi smo pričali o tome da moramo da budemo pomalo kreativniji, da više stvaramo šanse, što smo i učinili i postigli smo četiri gola”, rekao je Čilvel i dodao, “Najveći plus je to što smo sačuvali mrežu pred reprezentativnu pauzu, iako je sjajno postići četiri gola. To je samo znak dobrih stvari koje dolaze”.

Čilvel je istakao da je uprkos problemima, utakmica sa Palasom pokazatelj da je Čelsi na dobrom putu.

Za sve timove je isto, ali nismo imali prave pripreme i svima će biti potrebno nekoliko nedelja da se naviknu, ali smatram da smo u drugom poluvremenu pokazali da se sve poklapa kako treba”, naglasio je Čilvel, “Razgovarao sam sa menadžerom pre nego što sam došao, video sam koliko je talentovanih igrača doveo, tako da je ovo bila uzbudljiva prilika za mene da dođem u tim za koji svi govore da može da osvaja trofeje”.

‘Plavci’ posle četiri kola imaju sedam bodova i trenutno drže četvrto mesto na tabeli Premijer lige.