Getty Images Sport/Chris Brunskill

17.10.2020 | 18.22 > 20:23

Sterling presudio Tobdžijama, Arsenal razočarao

Fudbaleri Mančester Sitija u jednom od derbija petog kola Premijer lige pobedili su Arsenal na Etihadu rezultatom 1:0.

Rahim Sterling

Alex Livesey, Getty Images Sport

Jedini gol postigao je Rahim Sterling u 23. minutu.

Ekipa iz Londona je zabeležila drugi poraz u šampionatu i sa devet bodova ostala je na deobi trećeg mesta sa Aston Vilom i Lesterom, dok su Građani iz četiri utakmice 'sakupili' sedam bodova.

Mančester Siti je dobio sedam poslednjih mečeva protiv Tobdžija u Premijer ligi, odnosno za poraz u prvenstvu ne znaju već deset utakmica.

Interesantno je i da Arsenal od januara 2015. nije pobedio na gostovanju neku od šest najjačih timova u ligi ili, zaključno sa današnjim duelom, 29 uatkmica.

Građani su u većem delu utakmice bili mnogo konkretniji, ali je golman gostiju Bernd Leno u nekoliko situacija sjajno reagovao. Ipak, ni sjajni Nemac u 23. minutu nije uspeo da zaustavi udarac Sterlinga koji je, ispostaiće se, rešio meč.

RaspoloženiRijad Marez je započeo napad, povratnik u tim Serhio Aguero je dodao do Fila Fodena, čiji je udarac Leno odbranio, ali je lopta došla do reprezentativca Engleske koji je pronašao put do gola gostiju.

U prvom poluvremenu viđen je mnogo bolji fudbal, u nastavku Tobdžije jedva da su zapretile, a duel na Emiratima ostaće u sećanju Tomasu Partiju koji je na debiju u Premijer ligi dobio žuti karton.

Ekipa Pepa Gvardiole u sledećem kolu gostuje Vest Hemu, dok Arsenal dočekuje Lester.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Tok meča:

1. minut- šansa za Mančester Siti u 38 sekundi. Marez je pokušao, ali je lopta otišla malo pored gola Arsenala.

7. minut - Aguero je šutirao glavom iz teške pozicije posle centaršuta Mareza, ali nije bio precizan. Lopta je završila iznad gola gostiju.

11. minut - Siti je mnogo bolji u uvodnom delu meča, mada nema velikih šansi. Arsenal zasad nije zapretio...

23. minut - Siti vodi 1:0! Arsenal je konačno krenuo u napad, ali je brzo usledila kazna. Marez je započeo napad, Aguero je dodao do Fodena, čiji je udarac Leno odbranio, ali je lopta došla do Sterlinga koji je svom timu doneo prednost.

25. minut - Preti Arsenal preko Sake. Dobar udarac, ali je Ederson odbranio.

26. minut - Pepe na asistenciju Vilijana pokušava glavom iz dobre pozicije, ali nije najbolje šutirao.

27. minut - šansa za Siti, ali Leno brani udarac Mareza iz neposredne blizine. Korner za Građane... Posle mirnog starta konačno 'pršti' na Etihadu.

34. minut - Marez pokušava individualnom akcijom, a samo desetak sekundi kasnije Foden je imao stopostotnu šansu, ali je Leno odbranio.

37. minut - Siti u poslednjih 10 minuta ima 75 odsto posed lopte.

40. minut - sjajna šansa za Arsenal posle odlične akcije! Sako je bio oči u oči sa Edersonom, ali je Brazilac ramenom odbranio i loptu poslao u korner.

45. minut - prvo poluvreme je produženo minut.

45+1 minut - igrači Arsenala traže igranje rukom Kajla Vokera... Ništa od toga.

Siti na poluvremenu vodi 1:0 golom Sterlinga.

46. minut - Pepe je šutirao glavom direktno u Edersona posle samo 20 sekundi u nastavku. Napadač Tobdžija je tom prilikom povredio koleno...

52. minut - Arsenal pokušava da nađe put do gola Građana... Siti još 'spava' u nastavku.

55. minut - Marez sa 18 metara šutira, ali Leno bez problema zaustavlja njegov udarca.

65. minut - Gundoan ulazi u igru. Veznjak se oporavio od koronavirusa, a zamenio je Aguera.

69. minut - David Luiz je pokušao iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti, ali nije bilo opasnosti za domaće.

69. minut - Lakazet ulazi u igru umesto Vilijana.

77. minut - Kanselo je odlično prošao po desnoj strani, oštro je ubacio loptu pred gol Arsenala, a David Luiz je umalo poslao usvoju mrežu. Ostaje 1:0.

82. minut - Pepe je pokušao, ali nije bilo opasnosti po domači tim.

83. minut - dvostruka izmena u Arsenalu. Nketija i debitant Parti su na terenu, a izašli su Pepe i Džaka.

87. minut - opasana napad Sitija, ali Sterling je bio neodlučan...

90. minut - meč je produžen četiri minuta.

90+2. minut - slobodan udarac za goste, ali bez opasnosti za gol Sitija.

Siti je pobedio 1:0.