Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

17.10.2020 | 22.08

Odbrana MUTD nije bila ovako porozna 19 godina

Manchester United

Mančester Junajted nije najbolje počeo ovu sezonu, a to se naročito vidi po učinku odbrane, jer je u prva četiri meča na svakom primila bar po gol, što se nije Crvenim đavolima dugo vremena dogodilo.

Dan Istitene/Getty Images

Tačnije 19 godina. Upravo je toliko vremena prošlo od kada je najtrofejniji klub Premijer lige startovao sezonu tako što je u prva četiri ligaška meča primio makar po gol. Te sezone 2001/2. niz je išao do pet utakmica. Te sezone, u kojo je četa Ser Aleksa Fergusona zauzela na kraju treće mesto, Crveni đavoli su na prva četiri meča primili ukupno šest golova. Ove sezone samo u meču protiv Totenhema primljeno je toliko, a pride je primljeno još toliko u mečevima protiv Kristal Palasa, Brajtona i u prvom poluvremenu protiv Njukasla.

Posebno su navijači revoltirani jer su četiri standardna čalna ove odbrane Hari Megvajer, Aron van Bisaka, Viktor Lindelef i Luk Šo plaćeni zajedno oko 200 miliona evra.

E, kako sada izgleda start iz sezone 2017/18. kada Junajted u prva tri meča nije primio gol i to sa odbranom koja je plaćena 90 miliona evra, a ekipu sa klupe vodio Žoze Murinjo.