Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

17.10.2020 | 22.51 > 23:03

Bruno i Megvajer poput feniksa, briljantni Rašford

Manchester United

U poslednjem meču subotnjeg programa petog kola Premijer lige Mančester Junajted je kao gost savladao Njukasl 4:1.

Pool, Getty Images

Čitav početak sezone Mančester Junajteda može da stane u meč na Sent Džejms Parku. Primljen gol već u trećem minutu i to autogol Luka Šoua, kao paradigma očajne igre odbrane koja je i u četvrtom meču ove sezone primila gol to je prvi put od sezone 2001/2. da je Mančester Junajted u prva četiri meča primio gol. Onda mučenje, pokušaj da se preokrene, nemanje sreće kao kod fenomenalnog pogotka Bruna Fernandeša u 20. minutu koji je VAR poništio jer je Huan Mata, koji mu je odigrao povratnu loptu, bio u ofsajdu.

A onda dizanje feniksa iz pepela. U 23. minutu Mata odlično centrira iz kornera a ovih dana dežurno "drvo" i predmet podsmeha Hari Megvajer najviše skače i postiže gol za 1:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugom Junajted nastavlja da napada. Agilni Markus Rašford iznudio je penal u 58. minutu, a onda antiklimaks. Bruno Fernandeš posle poništenog gola upisao je i promašen penal. Tačnije, pročitao ga je Darlou i odbranio. Usledilo je mučenje, promašen zicer Rašforda, mnogi neiskorišćeni napadai.

I onda, ponovo feniks. Ovog puta je Bruno taj. U 86. minutu postiže gol za preokret i tako skida sa sebe stigmu zbog promašenog penala. Ali mnogo duguje, bar većeru, Markusu Rašfordu, koji mu je fenomenalno asistirao i uopšte Rašford verovatno i zaslužuje naslov igrača meča. On je proigrao u 90. minutu Arona van Bisaku za 3:1, a potom je i sam pretvorio dodavanje Fernandeša u gol u šestom minutu nadoknade za ubedljiv trijumf Crvenih đavola.

Mančester Junajted je 14. sa šest bodova, dok je Njukasl 11. sa bodom više.