Pool, Getty Images Sport

18.10.2020 | 22.05 > 22:12

Barkli u nadoknadi za novu pobedu Aston Vile

Leicester City FC

Poslednji nedeljni meč petog kola Premijer lige odigrali su Lester i Aston Vila. Kada je izgledalo da ćemo dobiti prvi ovosezonski meč bez golova, Ros Barkli zatresao je mrežu Lisica u nadoknadi vremena.

Aston Villa

Aston Vila u nadoknadi vremena došla je do pobede na gostovanju Lesteru. Ros Barkli bio je strelac jedinog gola i to u prvom minutu nadoknade kada je već izgledalo da ćemo dobiti prvi ovosezonski meč u Premijer ligi bez golova.

Nakon ovog trijumfa ubedljiva pobeda nad šampionaom u prošlom kolu dodatno je za Vilu dobila na snazi jer su sada jedina ekipa u Premijer ligi sa svim pobedama.

U dva navrata je, sredinom prvog poluvremena, Emilijano Martinez sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Prvo nakon šuta Ajozea Pereza, a zatim i nakon pokušaja Ihenaća. Sa druge strane pokušao je da odgovori Trezege, ali bio je neprecizan.

Češće je pokušavao Lester, ali je svih pet šuteva u okvir gola sjajno odbranio Martinez. Siguran je pred svojim golom bio i Kasper Šmajhel koji je zabeležio dve odbrane.

Barkli je odlično primio loptu u trku, izgradio sebi prostor i šutirao sa oko 25 metara za pobedu svog tima.

Aston Vila odigrala je svoj četvrti meč u sezoni i sa 12 bodova druga je na tabeli. Lester ima devet bodova iz pet utakmica i skor od tri pobede i dva poraza.

U narednom kolu Aston Vila će dočekati Lids, a Lester gostuje Arsenalu.

Preostala su dva meča petog kola, oba će biti odigrana u ponedeljak. Od 18:30 Vest Bromvič Albion dočekuje Barnldi, a kolo zatvaraju Lids i Vulverhempton utakmicom koja počinje u 21 sat.