Getty Images/Stuart Franklin

20.10.2020 | 22.53

Peta pobeda lidera Paunovića, novi poraz Derbija

Middlesbrough FC

Fudbaleri Redinga pobedili su Vikom Vonderers rezultatom 1:0 u šestom kolu engleskog Čempionšipa.

Veljko Paunović

Naomi Baker/Getty Images

Ekipa menadžera Veljka Paunovića ostvarila je peti trijumf, uz jedan remi, i sa 16 bodova osamila se na liderskoj poziciji zahvaljujući porazu Bristol Sitija od Midlzboroa.

Reding je slavio pogotkom 27-godišnjeg Portugalca Žoao Lukasa u 64. minutu iz jedinog udarca koji je domaći tim uputio u okvir gola.

Paunovićev tim je u dosadašnjem delu prvenstva primio samo jedan gol, a u sledećem kolu dočekuje Roteram.

Midlzbro je u gostima savladao drugoplasirani Bristol Siti 1:0 golom Džordža Sevila u 73. minutu.

Domaći su ostali na drugom mestu sa tri boda manje od Redinga, dok je Midlzbro deseti sa devet bodova iako je izgubio samo jedan meč.

Milvol je na svom terenu bio bolji od Lutona 2:0. Martin Krejni je autogolom u nadoknadi prvog poluvremena doneo prednost domaćem timu, a Konor Mahoni je u 79. minutu postavio konačan rezultat.

Hadersfild je naneo Derbiju peti poraz u šampionatu (1:0) i sve je izvesnije da će Filip Koku dobiti otkaz.