Getty Images/Stuart Franklin

21.10.2020 | 23.12

Čempionšip: Ivić nastavlja poteru za Paunovićem

Watford FC

U sredu je odigrao preostalih pet utakmica šestog kola Čempionšipa, a pobede su zabeležili Preston, Brentford i Votford.

Vladimir Ivić

Richard Heathcote/Getty Images

Ekipa Votforda, koju s klupe predvodi srpski trener Vladimir Ivić, pobedila je kao domaćin nekadašnjeg šampiona Engleske, tim Blekburn Roversa 3:1.

Najpre je u 13. minutu Žoao Pedro matirao odbranu Blekburna, a onda je četiri minuta kasnije Ismaila Sar bio najzaslužniji što je nekadašnji engleski reprezentativac i fudbaler Mančester Junajteda, Tom Kleverli, drugi put zatresao mrežu gostiju.

Blekburn se nije predavao i u 28. minutu je uspeo da smanji preko Breretona, ali je Ivićev tim zahvaljujući autogolu Lenihana na startu drugog poluvremena ponovo stekao dva gola prednosti.

Roversi su dvadeset minuta kasnije imali priliku da vrate neizvesnost, ali Armstrong nije realizovao najstrožu kaznu.

Votford je ovom pobedom stigao do 13 bodova koliko ima i drugoplasirani Bristol Siti. Na čelu tabele je Reding Veljka Paunovića sa 16 bodova.

Četvrti je Bornmut, koji jedini uz Paunovićev tim nema poraz od početka sezone. Međutim, zabeležio je već treći remi. Poveo je protiv Kardifa golom bivšeg igrača Liverpula Dominika Solankea, ali su Velšani izjednačili preko još jednog bivšeg igrača sa Enfilda, Harija Vilsona - 1:1.

Pobednika nije bilo ni u duelu Stouka i Barnslija (2:2), dok je Preston golovima iz penala Džonsona i Sinklera slavio 2:0 kao gost protiv KPR-a. Bodove kao gost nosi i Brentford pošto je u Šefildu u sred srede bio bolji od Vensdeja (sreda) - 2:1.