Getty Images/Stuart Franklin

23.10.2020 | 22.49

Čempionšip: Svakome po poluvreme na Siti Graundu

Nekadašnji premijerligaši Notingem Forest i Derbi Kaunti odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici sedmog kola Čempionšipa.

Siti Graund

Alex Pantling/Getty Images

Siti Graund

Po jedan gol u svakom poluvremenu na Siti Graundu.

Derbi Kaunti, koji je igrao bez kapitena Vejna Runija (ostao u samoizolaciji zbog koronavirusa) poveo je u 30. minutu posle spektakularno izvedenog slobodnog udarca Martina Vogorna, ali je u 64. minutu izjednačio bivši napadač Čarlton Atletika Lajl Tejlor. Iz neposredne blizine je matirao golmana Ovnova Dejvida Maršala.

Gosti su postigli još jedan gol (Kamil Jozvijak), ali je on poništen zbog ofsajda. Oba tima su želela pobedu, kako bi najavili beg iz donjeg dela tabele, ali je nerešen rezultat na kraju možda i najpravedniji.

Derbi je ostao na 21. mestu sa četiri boda, dok je Notingem Forest stepenicu više i sa bodom više.

Ovnovi iz Derbija u sledećem kolu dočekuju Kardif Siti, dok Šumari iz Notingema gostuju Lutonu.