SK

23.10.2020 | 22.50

Bamford razmontirao Vilu: Slavlje Lidsa u Birmingemu

U uvodnom meču šestog kola Premijer lige Lids Junajted je kao gost slavio protiv Aston Vile 3:0 i tako naneo prvi poraz ekipi iz Birmingema.

Patrick Bamford

Laurence Griffiths/Getty Images

Ne samo da nije izgubila nijednu utakmicu, već Vila ove sezone nije izgubila nijedan bod. Ali ovog puta nisu delovali kao u prethodnim mečevima, posebno protiv Liverpula i Lestera. Jednostavno, nisu imali rešenja za sjajnu postavku Marsela Bijelse i izuzetno raspoloženog Patrika Bamforda.

Posle prvog poluvremena, gde su obe ekipe imale nekoliko lepih prilika, otišlo se na odmor sa 0:0. Ipak, u drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim, a može se reći i samo jedan čovek. Patrik Bamford je u 55. minutu otvorio seriju golova, a onda je pogađao mrežu Martinesa još u 67. i 74. minutu za het-trik i nastavak sjajne sezone, kako individualne (sa šest golova treći strelac, sa samo golom zaostatka za vodećim tandemom), tako i timske.

Ovom pobedom Lids je izbio na treće mesto sa 10 bodova, samo dva manje od drugoplasirane Aston Vile i tri manje od lidera Evertona.