Ulet Ifansasti/Getty Images

24.10.2020 | 22.47

Preokret i pobeda Liverpula, Alison se vratio

Liverpool FC

U poslednjem subotnjem duelu šestog kola Premijer lige, Liverpul je na Enfildu nakon preokreta savladao Šefild junajted rezultatom 2:1.

Liverpool

Pool, Getty Images Sport

Fudbaleri Liverpula upisali su četvrtu pobedu u sezoni i nakon dva meča bez pobede savladali Šefild junajted rezultatom 2:1. Poveo je Šefild sa bele tačke, a pobedu su Redsima doneli Roberto Firmino i Dijogo Žota.

Počelo je lepo za domaćina prilikom Sadija Manea, ali već u 12. minutu izabranici Jirgena Klopa našli su se u problemu.

VAR je pokazao da je Fabinjo napravio prekršaj na samoj liniji šesnaesterca i Šefild junajted je dobio penal.

SK

Najstrožu kaznu je u vođstvo od 1:0 rutinski pretvorio Sander Berge koji je lepo prevario Alisona Bekera koji se nakon povrede vratio među stative.

Mnogo toga nije funkcionisalo u ekipi šampiona. Imao je Šefild dve odlične prilike da poveća prednost i pre isteka pola sata igre - prvo preko Olivera Mekbarnija, a zatim i preko Bena Ozborna. Prvi put je lopta otišla pored gola, drugi put je Alison odlično reagovao.

Uspeo je ipak Liverpul da pre odlaska na odmor dođe do izjednačenja. Sadio Mane je pokušao glavom, Ramzdejl je odlično odbranio ali se na pravom mestu našao Roberto Firmino koji je postigao svoj prvi gol u sezoni u Premijer ligi.

SK

Ofanzivniji je bio Liverpul na početku drugog poluvremena. Igrao se 63. minut kada je mrežu zatresao Mohamed Salah, ali je taj gol opravdano poništio VAR jer se Egipćanin našao u ofsajdu.

Sport Klub Youtube

Samo nekoliko minuta kasnije domaći ipak dolaze do vođtsva. Mane je poslao loptu u kazneni prostor gde je najviši u skoku bio Dijogo Žota za 2:1.

Mogao je Liverpul i do ubedljivije pobede, ali je Salah u 81. minutu sa četiri metra, kada je golman Šefilda već bio savladan, pogodio stativu.

U narednom kolu Liverpul će dočekati Vest Hem, a Šefild junajted će biti domaćin Mančester junajtedu.