Getty Image / Michael Regan

25.10.2020 | 22.07 > 22:10

Pobeda u Londonu posle 47 godina: Vardi srušio Tobdžije

Fudbaleri Lestera pobedili su Arsenal u Londonu u šestom kolu Premijer lige rezultatom 1:0 i upisali prvi trijumf na terenu Tobdžija posle 47 godina!

Džejmi Vardi

Catherine Ivill/Getty Images

Ukupno 23 utakmice (19 poraza i četiri remija) morale su da prođu, da bi Lester savladao Arsenal na njegovom stadionu.

Najveće zasluge za to idu Džejmiju Vardiju, koji je bio strelac u 80. minutu. Ušao je napadač gostiju u igru 20 minuta ranije i bio pravi džoker Brendana Rodžersa.

Juri Tilemans poslao je sjajnu loptu preko odbrane domaćina do Džengiza Undera, usledila je povratna u sredinu, gde se Vardi samo poklonio.

Tim Mikela Artete bio je konkretniji rival u prvom poluvremenu duela na Emirejtsu, ali je zapretio samo jednom preko Lakazeta, čiji je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

U tom periodu, sastav Brendana Rodžersa imao je jedan udarac ka golu protivnika.

Sport Klub Youtube

Drugo poluvreme obeležila su dijametralno suprotna dešavanja. Gosti su stvarali više šansi, a domaćin samo jednom šutnuo. Učinio je to Ektor Beljerin.

Ulazak Vardija promenio je stvari nabolje u Rodžersovoj ekipi. Sjajni Englez je na kraju mogao i do drugog pogotka, ali je njegov pokušaj u situaciji jedan na jedan zaustavio Bernd Leno.

Lester je četvrti na tabeli sa 12 bodova i u sledećoj rundi gostuje Lidsu.

Arsenal je 10. sa devet poena. Pred njim je derbi na Old Trafordu protiv Mančester Junajteda.