Mreže mirovale u Brajtonu

Fudbal - video 6. nov 202020:17 > 20:20
Reuters, XXSTRINGERXX xxxxx

U uvodnom meču osmog kola Premijer lige Brajton i Barnli odigrali su bez golova 0:0.

Ako se za neki meč ove sezone očekivalo da bi mogao da završi bez golova, onda je to upravo ovaj na Apeks Stadionu. Brajton jeste ekipa koja voli da se nadigrava, ali manjak osvojenih bodova ove sezone i neugodna situacija na tabeli odredili su druge prioritete. A to je ne izgubiti protiv direktnog konkurenta za opstanak.

Sa druge strane Barnli je takođe pokazao koliko ume da bude tvrd. Čak nije bilo ni mnogo kvalitetnih šansi, mada nešto bolje je ipak imao domaći tim. Prvenstveno Nila Moptaja u 68. minutu, ali će fudbaleri Brajtona pre pamtiti sutiaciju 10 minuta ranije, kada je po njihovom mišljenju Čarli Loton igrao rukom a sudija nije dosudio penal. Na kraju – 0:0.

Posle ovog rezultata Brajton je 16. sa šest bodova, dok je Barnli 19. sa svega dva.