Četvorka Plavih: Čelsi iz minusa do ubedljivog slavlja

Fudbal - video 7. nov 202020:23 > 20:26
Mike Hewitt/Getty Images

Fudbaleri Čelsija pobedili su Šefild Junajted na svom terenu u osmom kolu Premijer lige posle preokreta sa 4:1 i upisali četvrti trijumf u sezoni.

Da će takav ishod biti, nije se moglo naslutiti posle uvodnog dela igre na Stamford Bridžu i vođstva gostiju.

Igrao se deveti minut, posle uigrane akcije iz kornera Sander Berge je poslao loptu u peterac, odakle je Dejvid Mekgoldrik petom pogodio mrežu.

Nije mnogo vremena bilo neophodno Plavima da poravnaju rezultat.

U 23. minutu, Mateo Kovačić je uposlio Temija Ejbrahama, a ovaj doneo izjednačenje i najavio ono što se dešavalo u nastavku – potpuna dominacija tima Frenka Lamparda i ubedljivo slavlje.

Ben Čilvel je doneo preokret domaćima golom iz peterca u 34. minutu, iskoristivši lošu reakciju golmana Arona Ramsdejla kod centaršuta Hakima Ziješa.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do 77, iako se sve vreme postavljalo pitanje kada će Čelsi do novog pogotka.

Njega je na kraju postigao Tijago Silva, posle još jednog odličnog centaršuta Ziješa, i prvencem u novom klubu rešio sve dileme oko pobednika.

Konačan rezultat postavio je Timo Verner u 88. minutu.

O dešavanjima na terenu u drugom poluvremenu dovoljno govori podatak da je Šefild bio na 25 odsto poseda lopte i nula udaraca ka golu rivala.

Čelsi iz osam mečeva ima 15 bodova i zauzima treće mesto. U sledećem kolu, za dve nedelje, gostuje Njukaslu.

Šefild i dalje ima samo jedan poen na poslednjoj poziciji. Pred timom Krisa Vajldera je duel sa Vest Hemom kod kuće.