21.11.2020 | 15.16

Paunovićev Reding vodio 2:0 i izgubio treći put u nizu

Bournemouth AFC

Fudbaleri Bornmuta savladali su Reding sa 4:2 u derbiju 12. kola Čempionšipa uprkos tome što je tim Veljka Paunovića vodio sa 2:0 na poluvremenu. To je treći uzastopni poraz Redinga.

Bournemouth

Getty Images/Naomi Baker

Već u četvrtom minutu gosti su poveli preko Žoaoa iz penala, da bi u 43. minutu Aluko duplirao prednost i činilo se da Paunovićev tim drži stvari pod kontrolom.

Međutim, domaći ne samo da se nisu predavali, već su u drugom poluvremenu zaigrali neuporedivo bolje i u razmaku od 56. do 59. minuta izjednačili su – prvo Solanke, a onda i Danjuma.

Nije tu stao Bornmut, preokret je kompletiran golom Kuka u 77. minutu na asistenciju Bruksa, njegovu drugu na utakmici.

Do kraja je domaćin postigao još jedan gol, u samoj završnici, u 89. minutu precizan je bio Solanke.

Bornmut je sada prvi na tabeli sa 23 boda, jednim više od Redinga.