Dave Thompson/Getty Images

21.11.2020 | 15.26 > 15:28

Čelsi bez problema do prvog mesta

Chelsea FC

Fudbaleri Čelsija savladali su Njukasl u prvoj utakmici devetog kola engleske Premijer lige 2:0 i tako bar na kratko izbio na prvo mesto na tabeli.

Tammy Abraham , Ben Chilwell

Pool via REUTERS/Mike Hewitt

Prvi gol postignut je u 10. minutu. Defanzivac domaćih Federiko Fernadez nespretno je reagova na centar šut i ubacio loptu u sopstvenu mrežu, iako je bilo kontakta sa Čilvelom. Uz asistenciju VAR tehnologije gol je priznat.

Promašili su brojne šanse gosti u prvom poluvremenu. Najbolju je imao u dva navrata Timo Verner, a u jednom se oglušio za asistenciju, a u drugom slučaju šutirao pored gola.

Hendikep za crno-bele bila je povreda i izlazak iz igre kapitena Laselsa, ali uprkos tome nešto bolji su bili domaći u nastavku.

Meč je odlučen u 65. minutu. Fantastičan kontranapad poveo je Timo Verner i izneo loptu 60 metara, a zatim asistirao Ejbrahamu za treći gol u sezoni.

U narednom kolu Čelsi dočekuje Totenhem, dok će Njukasl gostovati Kristal Palasu.