SK

21.11.2020 | 18.30 > 20:23

Pepu ne prija Murinjov Totenhem: Spursi bolji od Sitija

U derbiju devetog kola Premijer lige Totenhem je na svom terenu bio bolji od Mančester Sitija 2:0 i izbio na prvo mesto.

Son Heung-Min

REUTERS/Neil Hall

Ne samo da je Totenhem pobedom ozbiljno potvrdio visoke ambicije već sada i legitimno može da sanja šampionske snove. Ovo je i lični trijumf Žozea Murinja, koji je još jednom pokazao da su njegove ekipe izuzetno neugodne za Mančester Siti Pepa Gvardiole. Katalonac i dalje ne zna za bilo šta osim za poraz u duelu sa Totenhemom od kada ga vodi Portugalac, a meč na stadionu Totenhema bio je upravo onakav kakav bi "nacrtao" Murinjo.

Utakmica je počela da ide na vodenicu gospodina "Posebnog" već od petog minuta. Endombele je tada odličnim pasom između dva štopera Sitija proigrao Sona, koji je iskoristio očiglednu prednost u brzini, pobegao Kanselu i rutinski loptu plasirao pored nemoćnog Edersona. Od tada Totenhem je čekao grešku Sitija, a umalo da već u 12. minutu duplira prednost. Dobra kontra, Son je bio u odličnoj poziciji, iz koje nije šutirao, nego je proigrao Kejna, koji je lako zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu i pogodak nije priznat. Nije priznat ni izjednačujući pogodak Emerika Laporta, pošto je posle gledanja VAR utvrđeno da je Gabrijel Žesus igrao rukom.

U drugom poluvremenu Siti je napadao svom snagom, ali nije stvorio ozbiljnije prilike. Prednjačio je u lošim rešenjima Kevin de Brujne, a kazna za takvu stihiju usledila je u 65. minutu, kada je Hari Kejn povukao sjajno kontru, uposlio Đovanija Lo Selsa, koji je rutinski matirao Edersona, iako mu je to bio prvi kontakt sa loptom. Kejn je tom asistencijom potvrdio status prvog asistenta lige. Siti posle toga nije imao odgovor i tri boda su ostala u Londonu, a Totenhem je zaseo na prvo mesto sa 20 bodova, osam više od Sitija, uz utakmicu više.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Tok meča:

Tottenham FC

Printscreen

5' GOOOLLLL!!!! Početak iz snova za Totenhem. Endombele je sjajno uputio loptu u prazan prostor, a to su omiljene situacije za Sona, koji je iskoristio svoju brzinu, pobegao štoperima Sitija i rutinski savladao Edersona za 1:0.

12' Poništen gol Totenhema, potpuno opravdano. Ponovo je ispala odbrana Sitija, Son je bio sam, ali je hteo da bude nesebičan i uposli Harija Kejna, koji je bio u ofsajdu.

29' Poništen gol i za goste. Emerik Laport bio je strelac, ali njegovom sjajnom šutu prethodilo je igranje rukom Gabrijela Žesusa, koje nije video Majk Din, ali jeste VAR, tako da je pogodak Građana opravdano poništen i ostaje 1:0.

Poluvreme: Totenhem vodi golom Sona još iz petog minuta, kada je pobegao defanzivcima Mančester Sitija. Bilo je opasno pred oba gola, dva su i poništena i to opravdano.

65' GOOOLLLL!!!!! Totenhem vodi 2:0. Gosti su krenuli stihijski da izjednače, ali sjajno postavljena Murinjova ekipa samo je vrebala priliku iz kontre. Već pre 65. minuta Son je imao sjajnu situaciju, ali sada Kejn je odlično povukao, pravovremeno proigrao Đovanija Lo Selsa, koji je pri prvom kontaktu sa loptom mirno plasirao za velikih 2:0.