Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

21.11.2020 | 22.51

Junajted sa bele tačke bolji od Bilića i Ivanovića

U poslednjem subotnjem meču devetog kola Premijer lige Mančester junajted savladao je na Old trafordu Vest Bromvič Albion golom Bruna Fernandeša sa bele tačke.

Mancester United

REUTERS/Alex Livesey

Mančester junajted došao je do četvrte pobede u sezoni u duelu sa Vest Bromvič Albionom u kome je slavio minimalnim rezultatom zahvaljujući golu Bruna Ferndeša sa bele tačke. Vest Bromvič je vezao osam mečeva u ligi bez pobede, a u tom periodu je osvojio svega tri boda.

Po nekoliko prilika videli smo na obe strane u prvom poluvremenu. Na strani gostiju istakao se golman Sem Džonston, dok je jednu od boljih prilika propustio Branislav Ivanović koji je sa desetak metara glavom pokušao, ali daleko je lopta otišla od gola.

Na samom startu drugog poluvremena, nakon faula Bruna Fernandeša u kaznenom prostoru sudija je prvo pokazao na penal, ali je VAR njegovu odluku preinačio što je izazvalo bes gostujućih igrača.

Ako nije bilo penala za Bilićeve igrače, bilo ga je za Solšerove u 53. minutu kada je lopta u ruku pogodila Furlonga.

Džonston je prvo odbranio udarac Fernandeša, ali je prestupio pa je penal ponovljen. Iz drugog pokušaja Portugalac je bio neumoljiv.

Mogao je VBA do izjednačenja, ali je iz dobre prilike Robinson pogodio prečku.

Vredna pomena do kraja je i odbrana Džonstona na pokušaj Rašforda koji je imao odličnu priliku da reši ovaj meč u 67. minutu.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč, kao i Branislav Ivanović za Vest Bromvič Albion.

Junajted je sada deveti sa 13 bodova iz osam utakmica, VBA je 18. sa tri boda.

U sledećem kolu Junajted gostuje Sautemptonu, a Vest Bromvič će dočekati Šefild junajted.