Getty Images/Stuart Franklin

22.11.2020 | 16.51 > 16:53

Čekićari "otupeli" Oštrice: Šefildu se ne piše dobro

West Ham United

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Šefild Junajted na gostovanju u devetom kolu Premijer lige rezultatom 1:0 i time dodatno produbili krizu Oštrica.

Fudbaleri Vest Hema

Catherine Ivill/Getty Images

Ekipa Krisa Vajldera protiv Čekićara je upisala osmi poraz u prvenstvu i sa samo jednim osvojenim bodom zauzima poslednje mesto na tabeli.

Tim Dejvida Mojsa, na drugoj strani, ostvario je drugi uzastopni trijumf i sa 14 poena popeo se na osmu poziciju.

Najveće zasluge za to idu strelcu jedinog pogotka na Bramal lejnu - Sebastijanu Aleru.

U 56. minutu meča, udarac Pabla Fornalsa je izblokiran, lopta je došla na ivicu šesnaesterca do francuskog napadača koji je iz prve poslao projektil u same rašlje.

Nedugo zatim, gosti iz Londona su mogli da udvostruče prednost, ali je Deklan Rajs pogodio prečku.

Šefild je jedinu priliku da izbegne poraz propustio u 76. minutu, kada je Oli Mekburni, takođe, zatresao prečku.

Kada je reč o dešavanjima iz prvog poluvremena, domaći su bili konkretniji rival, međutim, nisu uspeli da zatresu mrežu. Dejvid Mekgoldrik je imao najbolju šansu za to, ali je i tada okvir gola bio saveznik Vest Hema.

Oštrice u narednoj rundi gostuju VBA u derbiju začelja. VHU čeka Aston Vilu.