Remi Vulvsa i Sautemptona, Volkot strelac za Svece

Fudbal - video 23. nov 202022:43 > 22:46
Reuters/Andrew Boyers

U poslednjem meču devetog kola Premijer lige Vulverhempton i Sautempton podelili su bodove.

Fudbaleri Vulverhemptona i Sautemptona odigrali su u ponedeljak nerešeno 1:1 u poslednjem meču devetog kola Premijer lige.

Strelac za Sautempton bio je Teo Volkot u 58. minutu meča. Volkotu je ovo prvi gol od povratka u Sautempton. Poslednji gol za Svece Volkot je postigao pre tačno 15 godina.

Bod domaćima doneo je Pedro Neto u 75. minutu.

Prvo poluvreme počelo je dobrom prilikom Volkota u 15. minutu nakon čega je usledio period bolje igre Vulvsa koji su u četiri navrata mogli da dođu do vođstva. Odlične prilike propustili su Adama Traore, Stjuart Armstrong i Danijel Podense i to u dva navrata.

A onda je za propuštene prilike domaće stigla kazna u vidu gola Volkota.

Nije odustajala ekipa Nuna Espirita Santa. Igrao se 75. minut kada je Raul Himenez odlično šutirao, ali je pogodio stativu. Dobro je igru pratio Neto i odbijenu loptu poslao je u mrežu.

Tresla se mreža Svetaca i nekoliko minuta kasnije, ali je gol Himeneza opravdano poništen zbog ofsajda.

Sautempton na petom mestu na tebeli sada ima 17 bodova, Vulverhempton je sa tri boda manje deveti.

U narednom kolu Sveci će dočekati Mančester junajted, a Vulvsi idu u goste Arsenalu.