Ramos nebeski letač, Real iščupao veliki bod!

Primera 3. dec 201616:00 > 18:27
Getty Images/Alex Caparros

U 173. ligaškom "El Klasiku", Barselona je remizirala sa Real Madridom na svom Nou Kampu rezultatom 1:1, a po ko zna koji put u velikim mečevima, junak Madriđana bio je Serhio Ramos.

U prvom poluvremenu nije se dogodilo ništa vredno pomena, osim dva pokušaja Kristijana Ronalda i nekoliko oštrih duela.

Sve je nadoknađeno u nastavku, pa ni nakon 14 godina „El Klasiko“ nije završen bez golova. Barsa je povela golom Luisa Suareza u 54. minutu.

Nejmar je izveo slobodan udarac, a Suarez bio bolji u skoku od Varana i postigao četvrti gol u derbijima sa Realom na pet mečeva.

Barselona je nakon stečene prednosti preuzela kontrolu stvari na terenu, i imala još nekoliko velikih prilika za drugi gol.

U 68. minutu Nejmar je šutirao preko gola, a Mesi je u 82. minutu poslao loptu pored stativa nakon pokušaja iskosa.

getty images/david ramos

Nastavilo se prokletstvo Argentinca, koji ni na šestom „El Klasiku“ nije zatresao mrežu Reala. A nastavilo se i nepisano pravilo da Serhio Ramos svojim golovima izrasta u junaka „Kraljevskog kluba“.

U poslednjem minutu meča, Modrić je iz slobodnog udarca poslao loptu u šesnaesterac, a Ramos u svom stilu – glavom – doneo veliki bod Realu.

Osim asistencije Modrća, Hrvati mogu biti ponosni i na činjenicu da su bili najzastupljeniji u ovom „El Klasiku“ nakon Španaca, sa čak tri igrača.

Barselona je u poslednjem napadu mogla čak i da stigne do pobede, Serhi Roberto je natrčao na odbijenu loptu i šutirao glavom sa preko 16 metara, ali je Kazemiro bio priseban na gol liniji.

Real i dalje ima šest bodova prenosti u odnosu na velikog rivala.