Espanjol pragazio Osasunu

Primera 26. feb 201713:52 > 13:55
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Espanjola ubedljivo su savladali Osasunu 3:0, u nedeljnoj premijeri 24. kola španske La lige.

Espanjol je slavio pogocima Felipea Saiseda u prvom, te Huana Manuela Hurada na otvaranju i Herarda Morena u završnici drugog poluvremena, i to posle greške srpskog fudbalera Gorana Čaušića, koji je na terenu proveo ceo meč.

Domaćin je potpuno dominirao na „El Pratu“, imao desetak šuteva ka golu rivala iz Pamplone koji nijednom nije konkretno zapretio Espanjolu.

Dodatni problem za tim Petra Vasiljevića je bilo isključenje Ojera u 27. minutu, iako Saisedo nije uspeo da iskoristi penal koji je on napravio.

Espanjol je slavio posle dva uzastopna poraza i izjednačio se sa Atletik Bilbaom na deobi osme pozicije sa po 35 bodova, mada Baski imaju meč manje.

Osasuna je ostala zakucana na dno tabele, poražena je četvrti put u nizu i ostala na devet bodova od sigurne zone.

U sledećem kolu Katalonci gostuju Selti u Vigu, dok u Pamplonu stiže Viljareal.