Atletiko u petoj brzini pred Real

Primera 29. apr 201720:38 > 20:41
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbaleri Atletika ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju Las Palmasu u 35. kolu Primere pobedom rezultatom 5:0 pred madridski derbi u polufinalu Lige šampiona.

Dva gola u trijumfu ‚Jorgandžija‘ postigao je Kevin Gameiro, a strelci su po jednom bili Saul, Tomas Parti i Fernando Tores.

Na Kanarskim ostrvima, Atletiko je domaćina deklasirao u prvih 20 minuta, brzom, tačnom i preciznom igrom, a ‚crveno-beli‘ su brzopotezno postigli tri gola.

Dva puta precizan je bio Gameiro, u drugom i 18. minutu – oba puta posle brzih kontranapada i idealnih dodavanja Sula i NikolasaGaitana.

Treći gol omogućila je fantastična reakcija i šut glavom Saula Njigesa posle centaršuta Kokea u 18. minutu. Na 4:0 poviso je Parti posle asistencije Anhela Koree u 72. minutu, da bi u nadoknadi vremena Felipe Luis asistirao Toresu za konačnih 5:0.

‚Jorgandžije‘ su posle te pobede opet na tri boda prednosti na trećem mestu u odnosu na Sevilju, koja svoj meč igra u ponedeljak uveče sa Malagom. Las Palmas je na 14. mestu.

U utorak se igra madridski derbi u polufinalu Lige šampiona, a domaćin prvog meča je Real.