Izvor: Denis Doyle/Getty Images
Fudbal 13.08.2017 | 23:46 > 23:51

Spektakl na Kamp Nou: Real nosi 3:1 u Madrid!

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Barselonu sa 3:1, u prvoj utakmici španskog Superkupa.

Ronaldo

Izvor: Alex Caparros/Getty Images

Kao i uvek, duel najvećih španskih rivala obeležio je veliki broj majstorija, ali i incidenata, a prvak Evrope i Španije odlazi zadovoljan kući iako je Kristijano Ronaldo dobio crveni karton.

Portugalac je ušao u 58. minutu umesto Benzeme, u 80. minutu je postigao gol za 2:1 i prilikom proslave je dobio žuti karton zbog skidanja dresa, da bi samo dva minuta kasnije dobio i drugi žuti karton zbog simuliranja.

Barselona je tokom cele utakmice imala znatno veći posed lopte i inicijativu, ali se videlo koliko Mesiju i Suaresu nedostaje Nejmar na levoj strani pošto Delufeu ipak nije dovoljno dobar.

Posle prilično nezanimljivog prvog dela u nastavku je usledio spektakl. Real je poveo u 50. minutu i to autogolom Pikea koji je loše reagovao posle centaršuta Marsela.

Barsa je pokušavala da se vrati u nastavku i uspela je u 76. minutu. Suares je pao u duelu sa golmanom Navasom, na usporenom snimku se videlo da je sudija verovatno pogrešio, a siguran izvođač bio je Mesi.

Usledila je sjajna završnica Reala. Prvo je Ronaldo u 80. minutu postigao fantastičan gol podsetivši na igre iz Mančester junajteda. Zalomio je sa leve strane i prelepim udarcem u rašlje pogodio je mrežu rivala.

Dva minuta kasnije Ronaldo je i isključen, tom prilikom je i gurnuo sudiju pa ostaje da se vidi kakvu će dobiti kaznu.

To ipak nije smetalo Realu da overi pobedu u 90. minutu, a odličan gol posle brze kontre postigao je Asensio.