Espanjol iščupao bod Sevilji

Primera 20. avg 20170:12 > 0:14
Koji Watanabe/Getty Images

Fudbaleri Sevilje i Espanjola igrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa prvog kola La Lige.

Duel na stadionu „Ramon Sančes Pishuan“ pred 30.000 gledalaca rešen je praktično u prvom poluvremenu, iako su oba tima imala šansu da dođu do sva tri boda.

Andalužani su poveli u 26. minutu preko Klemona Lenglea, da bi devet minuta kasnije za goste izjednačio Leo Baptistao.

Oba tima su promašila nekoliko sjajnih prilika, ali je Sevilja bila ta koja je više napadala. Međutim, u samom finišu utakmice je ostala sa desetoricom igrača, pošto je Ever Banega zbog nesportskog ponašanja isključen, pa nije mogla da zada konačan udarac Kataloncima. Na kraju se ispostavilo da je utakmica rešena još pre kraja prvog poluvremena.

Sevilja je napadala od početka utakmice, ali ni gosti nisu ostali dužni. Ipak, Andalužani su uspeli da povedu u 26. minutu, a Lengle je uspeo da proturi loptu u gol posle gužve. Domaći tim je vrlo brzo imao odličnu šansu da odmah duplira prednost, ali je Pau Lopes na golu sjajno reagovao prilikom šuta Luisa Murijela.

Espanjol je uzvratio u 35. minutu, kada je Baptistao posle odličnog solo prodora šutirao kada je stigao unutar kaznenog prostora, a golman Sevilje nije mogao da odbrani. Do kraja utakmice, mreže su mirovale, na nezadovoljstvo oba tima, pošto su i jedni i drugi želeli sva tri boda.