Selta protutnjala Kanarima, ni crveni im ne smeta

Primera 16. okt 201722:50 > 22:55
Getty Image/Octavio Passos

U poslednjoj utakmici osmog kola La Lige Selta je na Kanarskim Ostrvima savladala Las Palmas ubedljivo 5:2, iako je čak 40 minuta igrala sa igračem manje.

Gosti iz Viga već posle 20 minuta vodili su 2:0 golovima Mora u 16. i Jaga Aspasa u 20. minutu. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a već u 49. minutu Aspas je drugim golom povisio na 3:0. Kada je Ruben Blanko u 52. minutu dobio direktan crveni karton delovalo je da bi domaćin mogao možda da se vrati. Međutim, Selta je nastavila da melje, pa je postigla još dva gola. Ernandez u 71. povisio je na 4:0, a Aspas je u 76. kompletirao het-trik. Las Palmas je ipak uspeo da koliko-toliko spase čast i obraz sa dva gola u nadoknadi vremena. Strelci su bili Vitolo i Loik Remi.

Ovom pobedom Selta je došla do 10. mesta na tabeli sa 11 bodova, dok je Las Palmas i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu sa svega šest bodova.