Sjajna Valensija potopila Sevilju

Primera 21. okt 201720:26 > 20:31
Getty Images/Denis Doyle

Valensija je u duelu sa Seviljom stigla do pete vezane pobede u Primeri. Sevilji je ovo drugi vezani ligaški poraz.

Fudbaleri Valensije savladali su Sevilju 4:0 u devetom kolu Primere. Pored toga što u slavili pet puta za redom, igrači Valensije slavili su svaki put sa više od tri postignuta gola.

Sevilja je veoma nervozno igrala celo prvo poluvreme i to ih je koštalo četiri žuta kartona, a Valensija je do vođstva došla golom Gonsala Guedesa u 43. minutu.

Guedešov pogodak bio je pravo malo fudbalsko remek – delo. Sjajno je uspeo da pronađe put pored rivala i da sa ivice šesnaesterca uputi udarac tako da lopta završi u rašljama i iza leđa golmana Rika.

Psihološku prednost koju su stekli kasnim vođstvom u prvom poluvremenu, igrači Valensije su iskoristili na startu drugog dela meča i u 51. minutu je bilo 2:0. Strelac je bio Simone Zaza.

Imala je Sevilja nekoliko lepih prilika da se možda vrati u meč, ali nije uspela da realizuje prilike koje su imali. U najboljoj šansi našao se Luis Muriel, ali je šutirao pored gola.

Na 3:0 je povisio Santi Mina u 85. minutu i kada je meč već bio u samoj završnici Guedeš je u drugom minutu nadoknade postigao gol za 4:0.

Asistent za prva dva gola bio je Rodirigo, a Guedeš je uz dva gola zabeležio i asistenciju kod gola Santija Mine.