Barsa rutinski protiv Leganesa, Suarez sve bolji

Primera 18. nov 201717:54 > 18:05
Denis Doyle, Getty Images Sport

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju Leganes rezultatom 3:0 u 12. kolu La Lige.

Barselona je povela u 28. minutu kada je Luis Suarez iskoristio nesigurnost golmana Leganesa Kueljara posle centaršuta Paka Alkasera.

Urugvajac je postigao drugi gol na utakmici u 60. minutu, posle akcije Lionela Mesija i Paka Alkasera, i intervencije Kueljara, koji je odbio loptu „na nogu“ Suarezu. Urugvajski napadač je odlično reagovao i volejem zatresao mrežu.

Konačan rezultat je postavio Brazilac Paulinjo u 90. minutu, pošto se spretno snašao u gužvi u šesnaestercu Leganesa.

Igra Leganesa nije bila u skladu sa konačnim rezultatom, jer je tim iz predgrađa Madrida imao nekoliko šansi, ali je odličan bio golman Barselone Mark Andre Ter Štegen.

Defanzivac Barselone Žerar Pike je na ovom meču dobio peti žuti karton, pa neće moći da igra u narednom kolu protiv Valensije.

Posle 12. kola Barselona je prva na tabeli La Lige sa 34 boda, dok je Leganes deveti sa 17 bodova.